سینتیک - مجله شیمیدان

موتور جستجوگر آنلاین شیمی ویرایشگر آنلاین شیمی

ارسال مطلب

ارسال مطلب

آخرین ارسال های انجمن

عنوان پاسخ بازديد نویسنده
درخواست کمک برای محاسبه ph محلول 2 188605 hamedsheikh
بازیابی کاتالیست پنتا اکسید وانادیم 0 64944 مسعود
بازیابی وانادیم از پنتا اکسید وانادیم 0 6886 مسعود
کارشناسی ارشد رشته شیمی دارویی 0 10689 شاخه نبات
حذف ارسنیک وکادمیم وفلور از اسید فسفریک 0 48218 مسعود
فرهنگ لغت شیمی آلی 2 25271 admin
تعیین دماي انحلال پتاسیم نیترات 1 77480 tehamtan
چگونگی بررسی حلالیت رنگ ها و پوشش های صنعتی در ترکیبات نفتی 0 1792 zb77
چسب قطره ای 0 109634 admin
مفهوم کوانتیده به زبان ساده 0 8153 admin
شناسایی یون ها 0 27647 admin
دانلود سوالات کنکور سراسری دکترای 93 کلیه گرایشهای رشته شیمی + کلید اولیه 8 72656 admin
تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد مجموعه شیمی سال 92 0 14199 admin
سوالات مرحله اول المپیادهای شیمی ایران 23 28132 admin
اندازه گیری دقیق e/m ( آزمایش تامسون ) 0 11346 admin
مستر بین و شیمی 0 11360 admin
سوالات تکمیلی ساختار اتم 0 10622 mehdi
شعر و ادبیات با طعم شیرین شیمی 6 16852 admin
فرمول و روش تهیه لاک ناخن 0 23665 mey5am
سوالات کنکور رشته تجربی سال های مختلف همراه با پاسخ تشریحی 10 32630 admin

دانلود نرم افزارهای شیمی محاسباتی Gaussian 09W + GaussView + Nanotube Modeler

دانلود نرم افزار مخصوص پژوهشگران و متخصصین علوم شیمی محاسباتی :  Gaussian 09W v7.0 + GaussView v5.08 + Nanotube Modeler v1.6.4

 

             Gaussian یک نرم افزار شیمی محاسباتی می باشد و شیمیست ها برای محاسبات مولکولی و سنتز مواد آلی و معدنی و همچنین سینتیک از آن استفاده می کنند.

فلسفه تئوری Gaussian بر این پایه استوار است که مدل های تئوری باید برای همه ی سیستم های مولکولی با هر اندازه و نوعی به طور یکسان قابل اجرا باشند. مدل های شیمیایی در Gaussian از ترکیب روش های تئوری با مجموعه های پایه حاصل شده اند. نرم افزار Gaussian قادر به پیش بینی خواص بسیاری از مولکول ها و واکنش ها می باشد.

 محاسبات انجام شده توسط برنامه Gaussian بر روی سیستم ها می تواند مربوط به فاز گازی و یا محلول باشد و همچنین می تواند مربوط به حالت های پایه و برانگیخته باشد. بنابراین Gaussian می تواند به عنوان ابزاری قوی برای بررسی مکانیزم واکنش ها، سطوح انرژی پتانسیل، انرژی های برانگیخته و … به کار رود.

برای آشنایی بیشتر بااین نرم افزار و دانلود رایگان آن به ادامه مطلب بروید.

کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 • چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
 • تعادل های شیمیایی و چالش ها

  nچالش‌های موجود در یاددهی- یادگیری تعادل‌های شیمیایی
  nبررسیها نشان داده است که بخش اعظم دبیران شیمی، تدریس تعادل شیمیایی را مشکل دانسته‌اند. بحث تعادل شیمایی که آمیخته ای از مباحث سینتیکی، ترمودینامیکی و ریاضی است، از مباحث انتزاعی شیمی فیزیک محسوب می‌شود که مشکلاتی را در فرایند یاددهی- یادگیری آن در سه بعد تفکر ماکروسکوپی، مولکولی و نمادی ایجاد کرده است.

   

   

  تعادل های شیمیایی و چالش ها

   

   

  nدیدگاههای سینتیکی در تعادل‌های شیمیایی
  nاز دیدگاه سینتیکی، برای مثال در تجزیه آمونیم کلرید به آمونیاک و هیدروژن کلرید، اجزای واکنش از یک انرژی جنبشی نسبی برخوردار هستند و در دما و فشار ثابت، بر اثر برخوردهای موجود بین مولکولها، هم فرایندتشکیل پیوند و هم شکستن پیوند  به طور هم زمان انجام می گیرد و شرط برقراری تعادل، برابر بودن تعداد پیوندهای تشکیل شده و شکسته  شده است.
  nهمچنین دو واکنش رفت و برگشت با سرعت های یکسانی پیش می‌روند.
  nدیدگاههای ترمودینامیکی در تعادل‌های شیمیایی
  nاز دیدگاه ترمودینامیکی، شرایط حاکم بر تعادل از قانون دوم ترمودینامیک پیروی می‌کند. یعنی در حالت تعادل، انتروپی سیستم به حداکثر مقدار خود رسیده و انرژی آزاد گیبس نیز به حداقل مقدار خود (صفر) می رسد.
  nبرای بررسی  تغییرات دما و تاثیر آن بر وضعیت تعادل، از قوانین ترمودینامیک و متغیرهایی نظیر آنتالپی، انتروپی و انرژی آزاد گیبس استفاده میشود.

  G =H- TS

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 • جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۲
 • دانلود فیلم آموزشی برخورد موثر در سینتیک شیمیایی

  •   بازديد: 769 بار
  • دسته: فیلم

  دانلود فیلم آموزشی برخورد موثر در سینتیک شیمیایی

   

  منظور از برخورد موثر در یک واکنش شیمیایی ، برخوردی است که منجر به تشکیل پیچیده فعال شده و واکنش دهنده ها به فراورده تبدیل می شوند . برخورد موثر ، دارای جهت مناسب و انرژی کافی است.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
 • استراتژی دارویی مبارزه با ایدز (HIV) : سینتیک آنزیم و مهارکننده های آنزیم

  HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی)، ویروس است که باعث ایدز، یکی از داغ ترین موضوعات پژوهش های پزشکی امروز است. تخمین زده می شود که ۳۰،۶ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به اچ آی وی آلوده شده است. پس از اینکه فرد با HIV آلوده شود، ویروس معمولا برای مدت زمان طولانی نهفته باقی می ماند. سپس یک چرخه از حمله ی این ویروس به سلولهای سیستم ایمنی بدن با ترکیب مواد ژنتیکی خود به داخل سلول ها آغاز می شود. …

  برای دانلود متن کامل این مقاله به ادامه مطلب بروید.

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • سه شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۰
 • سرعت واکنش

  Reaction Rates

   The rate of a chemical reaction can be expressed in terms of any reactant or product. The rate will be the change in concentration of any substance involved in the reaction per unit time. For a reactant, it would be how quickly its concentration is decreasing over time. For a product, it would be how quickly its concentration is increasing over time. The typical units of time are seconds and minutes, although in rare cases some very slow reactions might use longer time periods.

   For most reactions, the reaction rate is dependent to some degree on the concentration of one or more reactants, which means the rate will be constantly changing as the reaction proceeds and the concentrations change. Consider as an example the reaction of butyl chloride with water to produce butanol and hydrochloric acid.

  C4H9Cl(aq) + H2O(l) ® C4H9OH(aq) + HCl(aq)

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 • یکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰
 • آموزش تعیین قانون سرعت با استفاده از آزمایش های تجربی

  دو روش کلی برای تعیین قانون سرعت از داده های تجربی وجود دارد:

  اولین روش سرعت اولیه است که این روش زمانی مناسب است که واکنش نسبتا آهسته است به طوری که سرعت اولیه V0 ممکن است به عنوان تابعی از غلظت اولیه تعیین شده باشد.

  روش دوم، که باعث استفاده از ترکیب معادلات سرعت قابل اجرا است، زمانی استفاده می شود که واکنش به اندازه کافی سریع باشد به طوری که غلظت در برابر زمان داده ها ممکن است در عرض چند نیمه عمر جمع آوری شده باشد.نیمه عمر یک ماده، زمان مورد نیاز برای غلظت آن به سقوط به نصف غلظت اولیه آن است.

  There are two general methods to determine the rate law from experimental data.  The first is the method of initial rates which is appropriate when the reaction is relatively slow so that the initial rate v0 may be determined as a function of initial concentrations.  The second method, which makes use of integrated rate equations, is applicable when the reaction is sufficiently fast so that concentration versus time data may be collected over several half-lives. The half-life of a substance is the time needed for its concentration to fall to one-half its initial concentration.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 • یکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰
 • مرتبه واکنش

  برای آشنایی با مرتبه واکنش های شیمیایی و نحوه محاسبه آن و همچنین نحوه محاسبه ثابت سرعت یک واکنش شیمیایی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  مرتبه واکنش

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹