بازی و سرگرمی فکری - مجله شیمیدان

موتور جستجوگر آنلاین شیمی ویرایشگر آنلاین شیمی

ارسال مطلب

ارسال مطلب

دانلود رایگان کتاب آزمایشگاه خانگی علوم تالیف استیو اسپنگلر به زبان فارسی

دانلود رایگان کتاب آزمایشگاه خانگی علوم (33 آزمایش جالب با وسایل ساده در خانه)

 

برای دانلود رایگان کتاب آزمایشگاه خانگی علوم (۳۳ آزمایش جالب با وسایل ساده در خانه) تالیف استیو اسپنگلر که به کوشش آقای محمد علیزاده به فارسی ترجمه گردیده است و شامل ۳۳ آزمایش بسیار جالب و در عین حال ساده که با امکانات خانگی قابلیت پیاده سازی دارد و همچنین جهت مشاهده فهرست آزمایشها به ادامه مطلب بروید.

 

کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳
 • در کلاس شیمی سودوکو حل کنیم!

  در کلاس شیمی سودوکو حل کنیم!

   

  بازی های آموزشی محیط یادگیری را غنی تر می کنند. برای آماده کردن شرایط یادگیری و کشف مفاهیم توسط دانش آموزان می توان انواع بازی های کارتی و رایانه ای را به کار گرفت. جدول های سودوکو نیز به عنوان سرگرمی می توانند در این زمینه سودمند باشند. در این مقاله نمونه هایی از کاربرد جدول های سودوکو برای آموزش جدول تناوبی عنصرها و فرمول نویسی ترکیب های یونی ارائه می شود.

   

  کلیدواژه ها: , , , ,

 • شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲
 • بازی با یونها

  بازی با یونها
  این سرگرمی با هدف آشنایی بیشتر شما عزیزان با یونهای شیمیایی و ترکیب آنها با یکدیگر ساخته شده است.
  نحوه بازی به این صورت است که یونهای مختلف روی حبابهایی قرار گرفته، بعد از زدن کلید شروع بازی از پایین صفحه شروع به حرکت میکند و تا جایی که مانعی جلوی آن نباشد، بالا میرود. در این مسیر بالا رفتن با کلید های یا کلید های جهت نما مسیر آنرا میتوانید تغییر دهید.
  در صورتی که یونها را به صورتی در کنار هم قرار دهید که قابلیت ترکیب با یکدیگر را داشته باشند (یعنی مجموع بارهای آنها صفر شود)، ترکیب تشکیل شده، فرمول آن در سمت چپ تصویر درج گشته و بر امتیاز شما افزوده میشود.
  ذکر این نکته ضروریست که ممکن است برخی ترکیباتی که به شما نشان داده میشود در طبیعت وجود نداشته باشند. این برنامه فقط جهت سرگرمی، کار کردن با یونهای مثبت و منفی و آزمایش سرعت عمل شما نوشته شده است.
  برای مشاهده و اجرای این بازی به ادامه مطلب بروید.

  کلیدواژه ها: ,

 • یکشنبه ۶ آذر ۱۳۹۰