شیمی آلی - مجله شیمیدان

موتور جستجوگر آنلاین شیمی ویرایشگر آنلاین شیمی

ارسال مطلب

ارسال مطلب

مروری بر روشهای سنتز ایندول و دسته بندی آنها

مروری بر روشهای سنتزایندول و دسته بندی آنها

این پژوهش مروری است بر روشهای به دست آمده برای سنتز ایندول .ایندول یک ترکیب آلی هتروسیکلیک معطر است. این ساختار ، متشکل از یک حلقه بنزن شش عضو متصل به یک حلقه پیرول حاوی نیتروژن پنج عضوی است. ایندول به طور گسترده ای در محیط طبیعی وجود دارد. و  زیر ساخت مهم موجود در آلکالوئیدهای طبیعی یا مصنوعی متعدد است که اثر بیولوژیکی و دارویی دارد، پژوهش حاضر با هدف توسعه استراتژی های مصنوعی اقتصادی، کارآمد و انتخابی جدید برای دسترسی به این ترکیبات   است. در طول سالها تحقیق، دست یابی به یک روش مصنوعی کلاسیک  منجر به کشف روشهای گوناگون  شده است. با این حال، زمانی که سنتز انتخابی از heteroaromatics به میان میاید آنگاه انتخاب مولکول پایه و روش بسیار پیچیده میشود.

 

کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 • دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
 • دانلود رایگان کتاب شیمی آلی سولومونز به زبان فارسی

  دانلود رایگان کتاب شیمی آلی سولومونز به زبان فارسی

   

  کتاب شیمی آلی سولومونز یکی از کتب معروف و مرجع شیمی آلی می باشد که روانی متن نوشته شده از مزیت های آن می باشد که باعث سهولت درک مطالب و مفاهیم توسط دانشجویان گردیده است. ویرایش ششم این کتاب که در سال ۱۹۹۶ در ۱۳۲۸ صفحه نگارش گردیده بود در سال ۱۳۷۶ به کوشش دکتر مجید هروی و دکتر سیدحسین عبدی اسکوئی ترجمه گردید.

  اکنون برای دانلود رایگان ترجمه فارسی جلد اول این کتاب و استفاده از آن کافی است به ادامه مطلب مراجعه کنید. پس فرصت را از دست ندهید.

  کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳
 • مقدمه ای بر شیمی فضایی (stereochemistry)

  مقدمه ای بر شیمی فضایی (stereochemistry) 

   

  برای دانلود رایگان فایل PDF کتاب مقدمه ای ای بر شیمی فضایی (استریوشیمی = stereochemistry) که توسط آقایان Grazia Piizzi و  Steve Hardinger در ۴۰ صفحه تهیه و تنظیم شده است به ادامه مطلب بروید.

   

   

  کلیدواژه ها: , , , , , ,

 • یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱
 • یک نظر
 • دانلود رایگان کتاب نوشتن مکانیسم واکنشها در شیمی آلی

  دانلود رایگان ویرایش دوم کتاب نوشتن مکانیسم واکنشها در شیمی آلی (Writing Reaction Mechanisms in Organic Chemistry) تالیف Audrey Miller و Philippa H. Solomon 

   

  برای دانلود رایگان ویرایش دوم کتاب نوشتن مکانیسم واکنشها در شیمی آلی (Writing Reaction Mechanisms in Organic Chemistry) تالیف Audrey Miller و Philippa H. Solomon از انتشارات الزویر (Elsevier) به ادامه مطلب بروید.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , ,

 • یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۱
 • یک نظر
 • دانلود رایگان کتاب یادداشتهای فوری در شیمی آلی

  دانلود رایگان ویرایش دوم کتاب بسیار زیبا و روان یادداشتهای فوری در شیمی آلی (Instant Notes in Organic Chemistry) تالیف آقای G. L. Patrick از دانشگاه Paisley اسکاتلند

   

  برای دانلود رایگان ویرایش دوم کتاب بسیار زیبا و روان یادداشتهای فوری در شیمی آلی (Instant Notes in Organic Chemistry) تالیف آقای G. L. Patrick از دانشگاه Paisley اسکاتلند به ادامه مطلب بروید.

  این کتاب در ۱۶ فصل به صورت بسیار سلیس و روان به طرح مباحث عمومی شیمی آلی پرداخته و واکنش های و مکانیسم های آنها را به شیوه ای زیبا و آسان مورد بحث قرار داده است. استفاده از این کتاب را به عموم علاقمندان این رشته توصیه می کنم.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,

 • یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۱
 • دانلود رایگان ویرایش هفتم کتاب آزمایشهای آلی

  دانلود رایگان ویرایش هفتم کتاب آزمایشهای آلی (Organic Experiments) تالیف Louis F. Fieser و Kenneth L Williamson

   

  ویرایش هفتم کتاب آزمایشهای آلی (Organic Experiments) تالیف Louis F. Fieser و Kenneth L Williamson  به طور ساده به معرفی وسایل و ابزار آزمایشگاهی ویژه شیمی آلی پرداخته و چندین مورد از آزمایشهای مهم و سودمند را درباره ی شیمی آلی ذکر کرده است.

  آزمایشهای موجود در این کتاب عموما از مقدماتی ترین آزمایش ها شروع شده و به آزمایشات پیچیده تر ختم شده است.

  برای دانلود رایگان این کتاب به ادامه مطلب بروید.

  کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱
 • دانلود رایگان کتاب سنتز آلی مدرن در آزمایشگاه

  دانلود رایگان کتاب سنتز آلی مدرن در آزمایشگاه (Modern Organic Synthesis in the Laboratory) تالیف Jie Jack Li و Chris Limberakis و Derek A. Pflum از انتشارات دانشگاه آکسفورد

   

  برای دانلود رایگان کتاب سنتز آلی مدرن در آزمایشگاه (Modern Organic Synthesis in the Laboratory) تالیف Jie Jack Li و Chris Limberakis و Derek A. Pflum از انتشارات دانشگاه آکسفورد که شامل مجموعه ای از فرآیندهای تجربی و آزمایشگاهی استاندارد در سنتز ترکیبات آلی می باشد به ادامه مطلب بروید.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱
 • ۳ نظر