جدول تناوبی عناصر - مجله شیمیدان

موتور جستجوگر آنلاین شیمی ویرایشگر آنلاین شیمی

ارسال مطلب

ارسال مطلب

آهن و خواص شیمیایی آن در قرآن : سوره « الحدید »

 آهن و خواص شیمیایی آن در قرآن : سوره « الحدید »

دین مبین اسلام، منطقی ترین دین آسمانی است و برخلاف ادعای دانشمندان غربی که ادیان و بخصوص دین اسلام را مخالف علم و منطق می دانند، دین اسلام بیش از هر مرام و عقیده ای بر علم و منطق استوار است. در واقع هر جا علم معصوم مانده و از گزند سلایق شخصی و دسایس و فتنه های دانشمندان ضد دین مصون مانده است، تماماً با تعلیمات اسلام مطابقت دارد. مباحثی همچون تکامل نیز که از سوی دانشمندان غربی به عنوان نقطه ضعف اسلام نام برده می شود، دروغ و دسیسه ای بیش نیست و ترفندی است که ماسون ها از آن برای نبرد با ادیان بهره جسته اند. جالب   اینکه   پدربزرگ  « چارلز  رابرت  داروین »،   بنیان گذار   نظریه ی   تکامل    که « هراسموس داروین » نام داشت و او نیز مانند نوه اش زیست شناس  بود،(۲)  مقام استاد اعظمی یکی از لژهای انگلستان را در اختیار داشت(۳) و هم او بود که  اولین  بار ایده ی نظریه تکامل را در ذهن نوه اش  پیاده  کرد.  در  واقع « هراسموس داروین » مدت ها قبل از اینکه نوه ی مشهورش « چارلز رابرت داروین » نظریه ی تکامل را گسترش دهد، در کتاب معروف خود با عنوان (Zoonomia) ایده های اولیه ی نظریه ی تکامل را مطرح کرد(۴) و بدین ترتیب نام خود را به عنوان یکی از پیشگامان نظریه ی تکامل، بر سر زبان ها انداخت.(۵) اما خوشبختانه امروزه با توجه به کشفیات علوم جدید، روز به روز بر دروغ بودن و توطئه آمیز بودن نظریه ی تکامل، آنهم در شکل کنونی آن صحه گذارده شده است که متأسفانه با حرکت منافقانه ی بسیاری از نویسندگان ماتریالیست در کتب پزشکی و زیست شناسی، این حقایق عنوان نشده است. اما ان شاء الله این حقایق در مقالات آتی به نظر خوانندگان محترم وبسایت خواهد رسید. لازم به ذکر است که نگارنده ی مقاله خود از نظر تحصیلات در حال طی کردن مدارج عالیه ی یکی از رشته های علوم زیستی می باشد و به آنچه که می گوید واقف است.

 با توجه به مطالب بیان شده، بر آن شدیم تا به یکی دیگر از معجزات بزرگ علمی قرآن کریم که پیرامون عنصر آهن بیان شده است، بپردازیم و ابعاد این معجزه ی بزرگ الهی را بررسی نماییم. ذکراین نکته ضروری به نظر می رسد که بررسی این معجزه به سبک و سیاقی که در این مقاله به آن پرداخته می شود، برای اولین بار صورت می گیرد و مطالبی که در کتاب برادر بزرگوار « هارون یحیی » در این رابطه نقل شده، ناقص و قابل مخدوش شدن است. بنابراین از عزیزان محترم خواننده ی وبسایت درخواست می کنیم حتی الامکان اگر این معجزه را در مجمعی عنوان می کنند، به جزئیات موجود در این مقاله توجه فرمایند؛ چرا که بی احتیاطی در این زمینه می تواند در بیان این معجزه اشکال ایجاد نماید.

 نکته ی آخری که قبل از ارائه ی مقاله ی اصلی خدمت عزیزان خواننده ی وبسایت باید عرض کنیم، این است که معجزه ای که امروز به آن می پردازیم، به بهترین نحو با دیدگاه شیعه درباره ی قرآن قابل بررسی می باشد؛ اما اگر از دیدگاه اهل سنت به آن نگاه کنیم، آن طور که باید و شاید نمی توان این معجزه را معرفی کرد که این مسئله  نیز می تواند سند دیگری بر حقانیت شیعه و عقاید آن باشد.

کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , ,

 • دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲
 • دانلود جزوه آموزش بخش دوم شیمی ۲ : خواص تناوبی عنصرها

  دانلود رایگان جزوه آموزشی شیمی 2 سال دوم دبیرستان با مبحث بخش دوم این کتاب یعنی خواص تناوبی عنصرها که توسط آقای فرشاد میرزایی ولدی دبیر شیمی شهرستان صومعه سرا در سال 91 تهیه و تنظیم شده است 

   

  برای دانلود رایگان جزوه آموزشی شیمی ۲ سال دوم دبیرستان با مبحث بخش دوم این کتاب یعنی خواص تناوبی عنصرها که توسط آقای فرشاد میرزایی ولدی دبیر شیمی شهرستان صومعه سرا در سال ۹۱ تهیه و تنظیم شده است به ادامه مطلب بروید.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
 • جدول تناوبی فلش

  Periodic Table

  این هم یک جدول تناوبی فلش دیگر با امکانات جالب توجه و بی نظیر دیگر. امکاناتی نظیر نمایش عدد اتمی، جرم مولی، شعاع اتمی، الکترونگاتیوی، آرایش الکترونی، ایزوتوپ پایدار، شعاع یونی، انرژی نخستین و دومین و سومین یونش، حالت پایه، نقطه ذوب، نقطه جوش، چگالی، آنتالپی تشکیل، آنتالپی تبخیر، ظرفیت گرمایی مولی، آنتروپی استاندارد مولی برای هر عنصر همچنین نمایش آرایش الکترونی عناصر به صورت نموداری، رسم انواع نمودارهای جرم مولی، شعاع اتمی، شعاع یونی، نقطه ذوب، نقطه جوش، الکترونگاتیوی، انرژیهای اولین و دومین و سومین یونش و …

   

  برای مشاهده این جدول تناوبی زیبا به ادامه مطلب بروید.

   

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰
 • جدول تناوبی با آرایش الکترونی عناصر

  جدول تناوبی همراه با نمایش آرایش الکترونی عناصر شیمیایی

  برای استفاده از این جدول تناوبی بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

  کلیدواژه ها: ,

 • پنج شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۰
 • دانلود جدول تناوبی فارسی

   

  دانلود جدول تناوبی فارسی و لاتین در قالب فایل word قابل ویرایش و استفاده برای تمامی دبیران ، اساتید ، و دانشجویان و دانش آموزان.

  برای دانلود به ادامه مطلب بروید.

   

  کلیدواژه ها: , ,

 • شنبه ۲ مهر ۱۳۹۰
 • عناصر ۱۱۳و ۱۱۵

  عنصرهای جدید با نام های یونانتریوم ( Ununtrium ) یونانپنتیوم و (Ununpentium) :

  دانشمندان آزمایشگاه های هسته ای پیشرفته آمریکا و روسیه با تغییر تخصص خود از جنگ سرد به فعالیت های صلح آمیزتر، دو عنصر جدید تولید کردند. اگر سایر دانشمندان دستاوردهای آنان را تائید کنند، عنصرهای جدید با نام های یونانتریوم ( Ununtrium ) و یونانپنتیوم( Ununpentium ) در جدول تناوبی عناصر قرار می گیرند. یونانپنتیوم ‍پس از ۹۰ میلیونیوم ثانیه به یونانتریوم تخریب می شود و این عنصر خود فقط ۲/۱ ثانیه باقی می ماند.

  کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 • شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰
 • عنصر ۱۱۲

  عنصر ۱۱۲ که در مرکز تحقیقاتی عناصر سنگین (GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenforschung) کشف شده بود، به وسیله ی اتحادیه ی بین المللی شیمی محض و کاربردی، آیوپاک، به طور رسمی به عنوان عنصر جدید جدول تناوبی پذیرفته شد. آیوپاک شناسایی عنصر ۱۱۲ را در نامه ای رسمی به رئیس تیم کاشف آن، پروفسور سیجرد هافمن (Sigurd Hofmann)، تأیید کرد.

  کلیدواژه ها: , , ,

 • شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰