دانلود فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متان


موقعیت شما :

موتور جستجوگر آنلاین شیمی ویرایشگر آنلاین شیمی

ارسال مطلب

ارسال مطلب

دانلود فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متان

 • دسته: فیلم
 • بازديد: 734 بار
  سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
  GD Star Rating
  loading...
  • کاهش اندازه فونت
  • افزايش اندازه فونت

دانلود فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متان

 

(Methane) با فرمول مولکولی CH۴ یک گاز گلخانه‌ای است و به عنوان سوخت بکار می‌رود. متان ساده‌ترین آلکان است. ماده اصلی گاز طبیعی همراه با نفت است، از تجزیه مواد گیاهی در نواحی مردابی تشکیل می‌شود. این گاز به خاطر توانایی جذب گرما به مقدار فراوان اثر گلخانه‌ای بیشتری نسبت به دی‌اکسید دارد. امّا به این خاطر که مقدار آن در هواکره کمتر از دی‌اکسید است، دی اکسید را عامل اصلی اثر گلخانه‌ای می‌دانیم. یکی از تلاش‌هایی که پیرامون کنترل گرم شدن زمین می‌شود، تلاش برای تبدیل متان حاصل از فاضلاب‌ها یا مرداب‌ها به گاز دی‌اکسید است.

این ماده در شرایط استاندارد دما و فشار، گازی بی بو و بی‌رنگ و نافذتر و سبک‌تر از هوا است و اولین سلسله هیدروکربن‌های اشباع شده به شمار می رود. این گاز در طبیعت از تجزیه و پوسیده شدن مواد آلی به ویژه فساد گیاهان در مرداب‌ها حاصل می‌شود، به همین جهت آن را «گاز مرداب‌» نیز می‌نامند.

متان یک ترکیب کووالانسی مولکولی است که در آن هر اتم کربن با چهار پیوند یگانه به چهار اتم پیوند دارد . اطراف اتم کربن چهار قلمرو الکترونی وجود دارد و بنابراین شکل هندسی آن چهاروجهی منتظم و زوایای پیوندی آن ۱۰۹/۵ درجه میباشد.

 

برای دانلود این زیبا به ادامه مطلب بروید.

 

 


  نام فایل: فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متان

  نوع فایل: mov

  اندازه فایل: 22.54 کیلوبایت

  رمز عبور: ندارد
دانلود فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متان
QR: دانلود فیلم آموزشی آشنایی با مولکول متانارسال نظر

نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن و پیام شما:

 

 • سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱